Arkas un to dekori

Arka - tās simboliskā nozīme - "vārti uz jaunu dzīvi".  Mūsdienās arka ir labklājības, ģimenes laimes un pārmaiņu simbols.

Arku aksesuāri - ar ziedi/dekoratīvie ziedi, zari, zaru vītnes, baloni, drapērija, lentes, vintage.

 • Arkas un to dekori
 • Arkas un to dekori
 • Arkas un to dekori
 • Arkas un to dekori
 • Arkas un to dekori
Arkas un to dekori

Šim šķietami nesarežģītajam priekšmetam ARKAI  ir ļoti sena vēsture. Ziedu arkas sāka būvēt Senajā Ēģiptē, karalienes Kleopatras valdīšanas laikā. Grieķijā arka bija debesu virsotnes simbols, jo jau izsenis tika uzskatīts, ka laulība tiek noslēgta ne tikai cilvēku, bet arī dievu acīs – nereti tās bija vienkāršas apaļas lapenes, kas savītas ar efejas un lauru zariem. Spānijā un Itālijā arkas tika dekorētas ar svaigiem cirtainiem ziediem, pēc formas tās vairāk izskatījās pēc dzīvžoga, tikai dažus gadsimtus vēlāk konstrukcijām bija stingrs rāmis. Izraēlā kāzu arka simbolizēja jaunu māju, tāpēc tai bija vismaz 4 atbalsta punkti - līdzība 4 sienām un tika veidota taisnstūra formā.

Mūsu valstī arka ieguva popularitāti ne tik sen - paraža precēties ārpus dzimtsarakstu nodaļas sienām pie mums ienāca no protestantu valstīm - Šveices, Lielbritānijas, Skandināvijas, Kanādas, ASV. Ārzemēs laulību ceremonija bieži notiek nevis baznīcā, bet gan mājas dārzā, ezera krastā vai pilsētas parkā. Šādai ceremonijai ir savs aromāts un sava romantika, un pareizais dizains piešķirs svētkiem ne mazāk svinīgumu nekā tad, ja tā notiktu greznākās savrupmājas sienās.

Arku dekorācijas 

 • ar ziediem/dekoratīviem ziediem - visizplatītākais dekoru veids – šādas arkas harmoniski izskatās gan iekštelpās, gan ārā. Konsultējieties un mēs ieteiksim  labāko variantu jūsu ceremonijai ( astromērijas, rozes, orhidejas, frēzijas un neļķes tiek uzskatītas par noturīgākajiem ziediem, bet mūsdienās lielu popularitāti ir ieguvuši dekoratīvie ziedi, kas atbilst stilam samaksai);
 • zari, zaru vītnes - interesanta izvēle kāzām Eco, Rustic, Province, nobružāts šiks, lauku stilā. Šis nav kaprīzs un izturīgs dabīgs materiāls, taču, apvienojot skuju, lapu koku un kaltētu ziedu zarus, var iegūt īpašu dekorāciju;
 • baloni - stiprināmi pie metāla un koka konstrukcijām, kuras iepriekš dekorētas ar audumu. Jūs varat izvēlēties līdzīgu toņu balonus, varat spēlēt uz kontrastiem - lēmumam jābūt balstītam uz jūsu svinību stilu;
 • drapērija -  audums tiek kombinēts ar mākslīgo vai dabīgo ziedu pušķiem, biežāk izmanto tillu vai organzu, zīdu vai satīnu, u.c.
 • lentes - vienkāršākais veids, kā izrotāt arku, ir izgriezt daudzas auduma sloksnes dažādās krāsās un piesiet pie pamatnes. Var kombinēt ar papīra figūriņām, Ziemassvētku ballēm, koku zariem – ko vien sirds kāro.
 • vintage - pēdējā laikā ir parādījusies tāda tendence kā "vintage" izstrādājumu izmantošana - pie jaunlaulāto arkas savu vietu var atrast visādi skaisti podi, rāmji, krelles, pat putnu būrīši. Interesanti, bet patiesi, pat ar grāmatu un fotogrāfiju palīdzību kāzu zonu var izrotāt stilīgi un neparasti!