Grupa BRUĢIS

Grupa “Bruģis” ir spējis sevī apvienot diametrāli pretējus raksturlielumus - nosaukums liecina par pastāvību, stabilitāti un spēku, turpretī muzikālais veikums sniedz klausītājiem/ ballētājiem vieglu dvēseles lidojumu. Grupa nāk no Madonas un ir sevi pieteikusi gan ar neskaitāmiem nospēlētiem koncertiem un ballēm, gan ar savām izpildītajām dziesmām. Gandrīz neviena balle nav iedomājama bez grupas populārākā hīta “Kaija”.

Populārākās dziesmas - Kaija, Sapņu rums, Mana mīļā tu, Laimes straumes, Klaidonis.

Sastāvs:
Sandris Sproģis (vokāls, ģitāra, taustiņi)
Edmunds Vestmanis (vokāls, taustiņi)

  • Grupa BRUĢIS
  • Grupa BRUĢIS
  • Grupa BRUĢIS
  • Grupa BRUĢIS
  • Grupa BRUĢIS
  • Grupa BRUĢIS
  • Grupa BRUĢIS
  • Grupa BRUĢIS
  • Grupa BRUĢIS
Grupa BRUĢIS

Viss sākās 1987. gada decembrī. Tobrīd “Bruģis”, kā saka paši muzikanti, – seši jauni atraktīvi puiši, kuri īsā laikā spēja apliecināt savas spējas kā radošam sastāvam. Tolaik sekoja koncertturneja uz tālo Tjumeņas apgabalu. Turpmāko muzikālo darbību nedaudz ietekmēja grupas sastāva maiņa, jo puiši pakāpeniski devās dienēt.

Mainījās mūziķi, taču radošās idejas palika. Tāpēc Sandris Sproģis ,grupas dibinātājs, apvienojās ar Edmundu Vestmani un kopš 1992.gada ir nesaraujams tandēms grupā .Tolaik populārajā “Mikrofona” aptaujā 1990. gadā tika piedāvāta dziesma “Cikos”, kura gan ierindojās 59. vietā, taču puiši nepadevās un pēc gada ar dziesmu “Kādēļ atstāji” pakāpās līdz 12. vietai. Vēl pēc diviem gadiem “Tevi mīlu” ievēlēta augstajā 6. vietā. “Pateicoties “Mikrofona” televīzijas vakariem, “Bruģis” kļuva pazīstams gan skatītājiem, gan klausītājiem. Dziesma “Kaija” nokļūst muzikālajā raidījumā “Vecais ratiņš”, taču pavisam drīz no tās tiek izņemta. Puišu versija – aptaujas klausītāju iesūtīto anketu skaits īsā laikā esot pārsniedzis toreizējos līderus. Viņuprāt, “Kaija” savu īsto lidojumu aizsāk tikai ar “Bruģa” pirmo audiokaseti.

Deviņdesmitajos gados grupa piedalās labdarības akcijās un festivālos, uzstājas “Mikrofona” televīzijas vakaros, piedalās radio “Vecā ratiņa” un “Dziesmu laika” koncertos dažādās Latvijas pilsētās. 1999. gada nogalē grupa izdod otru audiokaseti “Lai pienāk rīts”. Pēc ilgāka pārtraukuma ierakstu jomā grupas 20. jubilejas veikums iznāk kompaktdiska formātā ar nosaukumu “Laimes straumes” (2007).